Перегляд новини
04.01.2018

ПОДАТКОВЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ

Доходи Снігурки, Діда Мороза та інших казкових героїв – оподатковуються
 
Новорічні та Різдвяні свята не обходяться без казкових героїв та «живої» ресторанної музики. Власники розважальних закладів, оплачуючи такі послуги, відповідно до Податкового кодексу, є податковими агентами, тобто, мають обов’язок з виплаченої суми утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб – 18 % та військовий збір – 1,5 %. Також, суми, виплаченого доходу повинні бути зазначені у формі № 1ДФ, за ознакою доходу 102.
У разі отримання доходів, які не були оподатковані при виплаті, всі казкові герої (казковими залишаються лише під час святкування) після свят – зобов’язані завітати до податкової інспекції за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року (за 2017 рік – до 1 травня 2018 року), а також нарахувати та сплатити до бюджету податок на доходи фізосіб 18% та військовий збір 1,5%.
Тож, у Тернопільській ОДПІ запрошують усіх, хто отримав неоподатковані доходи від продажу ялинок, надання послуг Діда Мороза, Снігурки, музичного супроводу свята, тощо – задекларувати отримані доходи та сплатити до бюджету належні платежі або зареєструвати підприємницьку діяльність. Якщо ж казкові герої–підприємці надають дані послуги у межах своєї підприємницької діяльності, то такий статус особи має бути зазначений в договорі, а замовнику доцільно отримати від підприємця витяг з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності.
Для декларантів у Центрі обслуговуванні платників фахівці інспекції проводять щоденні тренінги та надають практичну допомогу щодо заповнення декларацій про майновий стан і доходи. Телефони для довідок: 43 46-10 та 43-46-46.
Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2018 року можна також дізнатися за посиланням – http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018.
 
За матеріалами Тернопільської ОДПІ
 
Оновлено довідник типів об'єктів оподаткування для подання форми №20-ОПП
 
Державною фіскальною службою України оприлюднено новий довідник типів об'єктів оподаткування. Для цього пропонуємо скористатись оновленим Довідником типів об'єктів оподаткування (станом на 22.12.2017 р.).
Начальник відділу реєстрації та обліку платників Ірина Іванко зазначила, що платники податків повинні повідомляти податкову про всі об’єкти оподаткування (їх появу та зміну), пов’язані з господарською діяльністю.
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП подається  протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до податкової інспекції за основним місцем обліку платника податків.
Крім того, у відділі також нагадали, що змінено форму повідомлення за ф. № 20-ОПП та розділ 3 доповнено новою графою 12 « реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)».
В зв’язку з набранням чинності наказу мінфіну № 839, вказані зміни чинні з 8 грудня 2017 року.
Докладніше – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.
Коли проводити річний перерахунок?
 
Тернопільська об’єднана ДПІ нагадує роботодавцям про те, що перерахунок податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) визначено статтею 169 Податкового кодексу України.
Так, роботодавець платника ПДФО зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого п.167.1 ст.167 Кодексу, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику ПДФО у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:
- за наслідками кожного звітного податкового року нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
- під час проведення розрахунку за останній місяць застосування пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника ПДФО або у випадках, визначених Податковим кодексом;
- під час проведення остаточного розрахунку з платником ПДФО, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.
Крім цього, роботодавець чи податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку на доходи фізосіб, за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.
Річний перерахунок податку на доходи фізичних осіб за 2017 рік відображається у звітності при нарахуванні заробітної плати за грудень 2017 року.
Докладніше – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.
Розмір соціальної пільги – змінено 
 
Як інформували в Тернопільської ОДПІ, у зв’язку із встановленням станом на 1 січня 2018 року нового розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць) – 1762 грн, змінився  розмір соціальної пільги та граничний розмір доходу, що дає право на отримання такої пільги (довідково: соцпільга – це право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги).
Зокрема, 100 відсоткова пільга становитиме – 881 грн, соцпільга в розмірі 150 відсотків складатиме – 1321,50 грн, а дохід осіб, які мають право на застосування пільги  в розмірі 200 відсотків, зменшуватиметься на 1762 грн. Граничний розмір доходу, що дає право на отримання такої пільги, складає – 2470 грн.
В інспекції, також нагадали, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). 
За матеріалами Тернопільської ОДПІ