Перегляд новини
01.11.2017

ПОДАТКОВЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ

Платники запитували на тренінгу
 
На тренінгу, щодо порядку заповнення та подання Податкового розрахунку за формою №1ДФ, який фахівці Тернопільської ОДПІ проводили нещодавно у Центрі обслуговування, виникло питання щодо відображення в Розрахунку вартості Новорічних квитків в театр та дарунків.
Учасникам тренінгу було роз’яснено, що вартість дарунків, яка не перевищує 25 відсотків однієї заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, відображається у податковому розрахунку під ознакою доходу «160». 
Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, яка надається платнику податків, перевищує у 2017 році 800,0 грн, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військом збором (1,5 %) і відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу «126», як додаткове благо.
Детальніше – у Центрі обслуговування платників, телефон для довідок 43-46-10, 43-46-46.
 
За матеріалами Тернопільської ОДПІ
Ви запитували у податковій
 
На запитання, як оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані в іноземній валюті, відповіли в Тернопільській ОДПІ. Зокрема, зазначили, що згідно зі статтею 164 Податкового кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.
Якщо джерелом таких доходів виступає юридична особа, чи підприємець, вони будуть виступати податковим агентом, який має зобов’язання оподаткувати такі суми та здійснити перерахування утриманого податку до бюджету. В іншому випадку, отримувач таких доходів, повинен по закінченні року, до 1 травня, задекларувати їх та самостійно сплатити податок. 
 
Матеріали Тернопільської ОДПІ
Отримав формений одяг та розраховується
 
Бухгалтер фірми, що реалізовує пальне, запитує, чи потрібно включати до зарплати працівника вартість форменого одягу, який був отриманий заправником невдовзі перед звільненням і не повернутий?
Як зазначила начальник управління обслуговування платників Тернопільської ОДПІ Лілія Волянюк, відповідно до статті 165. Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надаються роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах. Порядок забезпечення, перелік та граничні строки використання такого одягу, взуття та інших засобів індивідуального захисту встановлюються Кабінетом Міністрів України або спеціальними галузевими нормами. 
У разі, якщо працівник, припинає трудові відносини з працедавцем та не повертає йому спеціальний, формений одяг, взуття чи інші засоби індивідуального захисту, граничний строк використання яких ще не настав, то вартість такого майна включається до складу місячного оподатковуваного доходу такого працівника. Це передбачено у статті 164 Кодексу.
Матеріали Тернопільської ОДПІ
«Мільйонники» повинні придбати РРО
 
В Тернопільській ОДПІ дали роз’яснення, коли платники єдиного податку повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та розрахункові книги (РК).
Так, зазначили, що відповідно до статті 9 Закону №296, РРО та РК не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (надані послуги) фізичними особами – підприємцями, які належать відповідно до Податкового кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.
Зокрема, пунктом 296.10 статті 296 Кодексу передбачено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку:
- першої групи;
-другої й третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році вказаного обсягу, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.