Перегляд новини
23.10.2017

ПОДАТКОВЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ

Надсилайте звітність через Електронний кабінет
 
Платники податку на прибуток, з базовим звітним періодом квартал, можуть подавати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467, через Електронний кабінет платника. Про це повідомили у відділі електронних сервісів та звітності Тернопільській ОДПІ.
Звертаємо увагу, що відповідно до вимог Податкового кодексу, платник податку на прибуток подає разом з Декларацією фінансову звітність, яка є неодмінною частиною Декларації.
Оскільки форма Декларації містить обов’язкові для заповнення позначки щодо наявності поданих до Декларації додатків – форм фінансової звітності, то Декларація подається після подання фінансової звітності й отримання квитанцій щодо її прийняття.
Граничний термін подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 3 квартал 2017 року – 09.11.2017.
Приїхав у відрядження в Тернопіль – туристичного збору не платиш
 
У Тернопільській ОДПІ роз’яснили, що платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
Відповідно до пп. 268.2.2 ПКУ не можуть бути платниками туристичного збору особи, які прибули у відрядження.
Отже, якщо працівники суб'єктів господарювання, яким надаються послуги з тимчасового проживання, прибули у відрядження та мають підтверджуючі документи, то такі громадяни не є платниками туристичного збору, тому збір їм не нараховується.
Документами, що підтверджують зв'язок відрядження з основною діяльністю підприємства, є, зокрема (але не виключно):
•    запрошення сторони, що приймає і діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, що направляє у відрядження;
•    укладений договір чи контракт;
•    інші документи, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини;
•    документи, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з діяльністю підприємства, яке відряджає працівника.
Докладніше – у Центрі обслуговування платників. Телефон для довідок: 43-46-10.