Повний текст

Реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі: деталі

Наше підприємство здійснює продаж виробів медичного призначення, які звільненні від сплати податку на додану вартість. Чи підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, виписані на ці операції, якщо товар ввезений на митну територію України?

 Відповідно до п.11 підр.2 р.ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить: понад 1 мільйон гривень - з 1 січня 2011 року; понад 500 тисяч гривень - з 1 квітня 2011 року; понад 100 тисяч гривень - з 1 липня 2011 року; понад 10 тисяч гривень - з 1 січня 2012 року. Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.

Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

Таким чином, податкові накладні, виписані на операції з постачання товарів, ввезених на митну територію України, та які підлягають звільненню від оподаткування ПДВ, починаючи з 1 січня 2012 року підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних в загальновстановленому порядку.

Детальніші роз’яснення з даних питань ви можете отримати, завітавши на веб-сайти ДПС України (sta.gov.ua) та ДПА в Тернопільській області (www.rsta.tr.ukrtel. net), або за телефоном: 15-07.

Людмила Кобель, головний державний податковий інспектор

відділу масово-роз’яснювальної  роботи звернень громадян

Тернопільської об’єднаної ДПІ