Особистості

Особистості(гордість університету)

Ющенко Віктор Андрійович

 


Народився 23 лютого 1954 року у селі Хоружівка Сумської області у родині вчителів.
Закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут.
Від 1976 року працює у банківській системі. Від 1985 року – заступник начальника, начальник управління Української республіканської контори Держбанку. Від 1992 року – перший заступник голови правління акціонерного комерційного агропромислового банку «Україна».
З січня 1993 до грудня 1999 року – голова правління Національного банку України
З грудня 1999 до квітня 2001 року – прем’єр-міністр України.
26 грудня 2004 року обраний на посаду Президента України.
Кандидат економічних наук. Кандидатська дисертація на тему «Розвиток попиту та пропозиції грошей в Україні».

 

Каленський Микола Миколайович

 


Народився 3 листопада 1955 року в с.Каленське Коростенського району Житомирської області.
У 1980 році закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут.
У вересні 1982 року М.М.Каленського було висунуто на посаду заступника голови виконкому - голови планової комісії виконкому Малинської районної Ради. 3 дворічною перервою на навчання у Києві обіймав цю посаду до серпня 1988 року.
Згодом працював головним контролером-ревізором апарату Головного контролера-ревізора Міністерства фінансів УРСР по Житомирській області (1988-1993 рр.), начальником Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області (1993-1997 рр.)
У жовтні 1997 року Указом Президента України М.М.Каленського було призначено заступником міністра фінансів — начальником Головного контрольно-ревізійного управління України. У квітні 1998 року йому присвоєно перший ранг державного службовця, у листопаді – звання “Заслужений економіст України”.
У березні 2000 року М.М.Каленського призначено Головою ГоловКРУ України. З липня по листопад 2001 року — Державний секретар Міністерства фінансів України.
Указом Президента України від 22 листопада 2001 року Миколу Миколайовича Каленського призначено Головою Державної митної служби України.

 

Гайдуцький Павло Іванович

 


Народився  6 серпня 1950 року в с. Берем'яни, Бучацького району Тернопільської області. Український аграрій і політичний діяч. Академік Національної академії аграрних наук України, доктор економічних наук, професор,.
У 1972 році закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут за спеціальністю «бухгалтерський облік в сільському господарстві».
Трудову діяльність розпочав у 1972 році економістом контрольно-ревізійної групи Теребовлянського районного виробничого управління сільського господарства Тернопільської області, 3 січня 1978 до грудня 1985 року працював у Міністерстві сільського господарства УРСР на посадах начальника відділу ревізій, заступника начальника контрольно-ревізійного управління.
Наступний період роботи П. Гайдуцького пов'язаний з науково-педагогічною діяльністю. З грудня 1985 до квітня 1991 року очолював кафедру, а потім працював проректором Республіканської вищої школи управління АПК. Згодом займав посади заступника академіка-секретаря та виконуючого обов'язки академіка-секретаря відділення економіки Української академії аграрних наук.
В лютому 1995 року П. Гайдуцький був призначений головою Держкомзему України. Кандидатську дисертацію “Економічний аналіз і контроль в оперативному управлінні сільськогосподарським виробництвом” захистив у 1976 р. на спецраді Київського інституту народного господарства ім. Д.С. Коротченка.
В 1990 р. на спецраді КІНГ ім. Д.С. Коротченка захистив докторську дисертацію “Аналіз і контроль міжгалузевої господарської діяльності агро-промислових формувань”.
За результатами наукових досліджень опублікував майже 310 наукових праць, у тому числі майже 50 монографій одноосібних та колективних, книг і брошур. Крім того з його участю підготовлено більше 80 методичних рекомендацій і розробок.
Вчений підготував 11 кандидатів економічних наук.

 

Юрій Сергій Ілліч

 


Ректор Тернопільського національного економічного університету з 2002 по 2012 р., завідувач кафедри міжнародних фінансів
Доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член (академік) Академії економічних наук України, академік Академії наук вищої школи України, Почесний професор Віденського міжнародного університету, голова науково-координаційної ради Західного наукового центру НАН України і МОН України у Тернопільській області, голова Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, віце-президент Федерації волейболу України, лауреат премії імені С. Подолинського, дійсний член Клубу ректорів Європи.
Сергій Ілліч Юрій народився 30 січня 1950 року в селі Шишківці Новоселицького району Чернівецької області.
Закінчив Чернівецький фінансовий технікум, потім Тернопільський фінансово-економічний інститут (тепер Тернопільський національний економічний університет).
Працював викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри грошового обігу і кредиту, завідувачем кафедри фінансів, директором Інституту фінансів, деканом фінансово–економічного факультету Тернопільської академії народного господарства.
У 1996 році захистив докторську дисертацію «Спільне підприємництво в Україні: фінансовий аспект розвитку».
З 2002 року — ректор Тернопільського національного економічного університету.
З 2008 року — завідувач кафедри міжнародних фінансів Україно–німецького економічного факультету.
С.І. Юрій — автор близько 200 наукових праць, керівник і розробник 10 наукових тем державного значення.
Науковець підготував 26 кандидатів та 5 докторів наук.

 

Крисоватий Андрій Ігорович

 

 

Ректор Тернопільського національного економічного університету, завідувач кафедри податків і фіскальної політики. Доктор економічних наук, професор. Стипендіат Кабінету Міністрів України 1996–2001рр. У 1995 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему: «Непрямі податки в Україні: теорія і практика», в 2006 р. докторську – «Податкова політика України: концептуальні засади теорії та практики».
Народився 23 грудня 1965 року в с. Кошляки Підволочиського району Тернопільської області. У 1989 році з відзнакою закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут за спеціальністю «Ревізія і контроль» з присвоєнням кваліфікації економіста. Після закінчення вузу з 1 серпня 1989р. працював в Тернопільському інституті народного господарства викладачем-стажистом, викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри економіки, обліку і контролю в невиробничій сфері, кафедри міжнародних валютно-фінансових відносин і податків, кафедри фінансів. 
Є автором понад 90 наукових статей і методичних розробок обсягом 130 д.а.

 

Лекарь Сергій Іванович

 


Народився 8 липня 1959 року у селі Нелипівці Кельменецького району Чернівецької області.
У 1985 році закінчив фінансово – економічний факультет Тернопільського фінансово – економічного інституту. Заступний голови Державногї податкової адміністрації України. Державний радник податкової служби І рангу. Заслужений економіст України. Почесний працівник податкової служби.

 

Максюта Анатолій Аркадійович

 


Народився 15 червня 1963 р. у с. Козачки Летичівського р-ну Хмельницької області. Освіта вища, у 1984 р. закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут за спеціальністю “Фінанси і кредит”, кваліфікація “Економіст”; у 1994 р закінчив Інститут державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України за спеціальністю “Державне управління”, кваліфікація “Магістр державного управління”.
Перший заступник міністра економіки України

 

Ярослав Антонович Фліссак

 


Народився 22 жовтня 1954 року в с.Божиків Бережанського району Тернопільської області.
Закінчив у 1975 році закінчив фінансово-економічний факультет Тернопільського фінансово-економічного інституту.
Член Рахункової палати,Головний контролер -директор департаменту з питань науки та гуманітарної сфери. Державний службовець 1 рангу. Нагороджений Орденом "За заслуги" III ступеня (2009 р.), Почесними грамотами Кабінету Міністрів України (2001 р.) та Рахункової палати (2004 р.), має почесне звання "Заслужений економіст України" (2006 р.).